دارای مجوز شماره ۲۳۸۲-۱۳۹۷ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماره ۲۶۰۹۶و کتابخانه ملی ایران

حماسه شالنامه

پیشگفتار

شالنامه بر وزن شاهنامه، منظومه ای افسانه گونه با مزامیر و محتوایی یگانه از روایات حماسی و ملی و صنعتی است که به نظر بنده در نوع خود یگانه است. این یگانگی از جهات متنوعی قابل اعتنا است که از آن جمله نام بردن بیش از سیصد صنعتگر ایرانی در یک منظومه است و در این نظم ساقی نامه و عبرت نامه و مناجات نامه نیز خودنمایی می کند و این فرصت را به آهنگساز می دهد تا متنوع و رنگین بنگارد.

موسیقی این اثر بر اساس محتوا و رویدادهای حماسی، احساسی و با بکار گیری تکنیکهای متداول موسیقی ارکسترال، کرال و آوازهای آزاد و حتی گفتآواز و از ریتمهای متداول و شناخته شده است تا فضا و ذهن را برای حرکات نمایشی اثر آزادتر کند.

آوازهای این اثر گاهی آریاهای اپرایی و گاهی آواز ایرانی و گاهی نجوا گونه است و به نوعی اُپِرِت و موسیقی نمایشی است که در آن سوژه ها یکی پس از دیگری به ایفای نقش می پردازند و کنتر سوژه ها در تقابل آنها ظاهر می شوند و صحنه های موسیقی و نمایشی را پدیدار می سازند.

پس از آلبوم موسیقی هفتواد که با اشعار حکیم ابولقاسم فردوسی به صنعت کهن و جهانی شالبافی و قالیبافی کرمان پرداخته است آلبوم موسیقی شالنامه به رویدادهای شالبافها و شاه آنها در دوران قاجار می پردازد که به یادآوری این صنعت کهن و عوامل آن می پردازد و برای ساعتی ما را به آن دوران و جریانها می برد. امیدوارم این جریان فرهنگی تداوم یابد و بتوانیم همچنان به فرهنگ سترگ ایران خدمت کنیم.

در پایان از تیم انتشارات نسل مهر و آقای برسام صباغ و تمامی کسانی که در این پروژه ما را یاری رساندند کمال تشکر را دارم و برای ایشان آرزوی بهروزی و پیروزی دارم.
تقدیم به آنان که قلبشان برای ایران می تپد.

مسعود نکویی

زمستان سال ۱۳۹۷

خرید و دانلود آهنگ های آلبوم حماسه شالنامه بصورت MP3
موسیقی سبز – جهان سبز

یاریگران

مسعود نکویی

مسعود نکویی

آهنگسازی، تنظیم، میکس و مستر
خواننده
نیلوفر منصوری

نیلوفر منصوری

خواننده
حبیبه هادی مقیم زاده

حبیبه هادی مقیم زاده

خواننده
مهرانا نکویی

مهرانا نکویی

خواننده
برسام صباغ

برسام صباغ

مدیر نشر
نریمان گشتاسبیان

نریمان گشتاسبیان

تایپوگرافی
مریم امامی پور

مریم امامی پور

نگاره
کیمیا بنی اسدی

کیمیا بنی اسدی

صفحه بندی و طراحی گرافیک
سارا رنجبر

سارا رنجبر

صفحه بندی و طراحی گرافیک

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow