کتاب آموزش آواز کلاسیک واکای مسعود نکویی برسام صباغ

کتاب آموزش آواز کلاسیک واکای مسعود نکویی برسام صباغ

کتاب آموزش آواز کلاسیک واکای مسعود نکویی برسام صباغ – رهبری و مدیریت موسیقی و تکنیک های مدیریت موسیقی

پیشگفتار:

آواز کلاسیک و قوانین و تکنیکهای آن برگرفته از قرنها تلاش و تجربه آهنگسازان و خوانندگانی است که موسیقی غرب را به تعالی رساندند و جمعیت بیشمار مخاطبین را در سالنهای اپرای اروپا و امریکا به وجد آوردند. این شیوه از آواز ، با تکیه بر فیزیولوژی صحیح تنفس و گفتار و بیان حسی، تفاوت عمده ای با آواز در سایر نقاط کره خاکی داشت و آن مکتوب شدن این آثار به همراه علائم و آرتیکولاسیون مربوطه بود که موجب شد این شیوه و مکتب جاودانه شود.

این مهارتها نتایجی پایدار برای موسیقی کلاسیک به شیوه های اپرایی و نمایشی تا عصر حاضر رقم زد تا نسلهای امروز و آینده بتوانند همچنان با این شیوه صحیح و تکنیکهای زیبا آواز زیبا سر دهند. اگر چه امروزه برخی تکنیکهای متدهای معتبر همچون بِل کانتو (آواز زیبا) به چالش کشیده شده است و موسیقی روز و انواع آن در جهان این سبک را تحت الشعاع قرار داده اند اما هنوز منابع و مراجع رسمی آواز جهان از این مهارتها و تکنیکها تبعیت می کنند و در دانشگاهها و کنسرواتوارها و کالج ها با همان شیوه اصیل تدریس می شوند.

از ویژگیهای منحصر به فرد کتاب حاضر که هم اکنون در کنسرواتوارها و آکادمیهای معتبر تدریس می شود.  این است که با پرهیز از پراکندگی، روندی شبیه به کتابهای سلفژ کانتاتی معتبری همچون پوتسولی ۲۰۷۱ و ۲۰۷۲ دارد که قطعات را به ترتیب فواصل ساده در یک گام ماژور آغاز می کند و سپس به تناسب سادگی تکنیکها با دقت زیادی به آموزش این مهارتها می پردازد و با اشعاری پر محتوا و ملودی های زیبا این موسیقی را رنگ آمیزی می نماید. همچنین اختصار در ارائه و پرهیز از یکنواختی قطعات از خصوصیات این کتاب می باشد.

در این ویرایش هر سه نسخه اصلی برای تمامی وسعت صداها آورده شده تا برای تمامی علاقمندان این هنر ناب، قابل استفاده گردد. نکته قابل توجه، الحاق ضمیمه های اجرا شده این قطعات توسط خوانندگان اپرا به این مجموعه و همچنین فایلهای آکمپانیمنت بی کلام جهت استفاده خوانندگانی است که توانایی اجرای پیانوی قطعات را ندارند و با این فایلهای صوتی می توانند با تمرکز بر تکنیکهای آواز تمرین اجرای استانداردی را تجربه نمایند. به هر ترتیب، می توان اذعان نمود مجموعه حاضر کاملترین مجموعه آواز کلاسیک منتشر شده در ایران است که می تواند علاقمندان آواز را به سمت یادگیری و اجرای قطعات ارزشمند کلاسیک رهنمون سازد.

این مجموعه را به تمامی هنرجویان آواز و اعضای گروه های مهروطن، موتیف، نوجوانان و کودکان نسل مهر تقدیم می کنیم و از خانم لیلا میرحسینی برای طراحی گرافیکی مجموعه و آقای مجتبی دوراندیش برای ترجمه و بازگردانی مجموعه به فارسی سپاسگزاریم.

کتاب آموزش آواز کلاسیک واکای

کتاب آموزش آواز کلاسیک واکای

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow