مصاحبه کرمان امروز با مسعود نکویی در مورد کنسرت کرراک

مصاحبه کرمان امروز با مسعود نکویی در مورد کنسرت کرراک

کنسرت کرراک

مسعود نکویی، سرپرست گروه «مهروطن» در گفتگو با کرمان امروز:
«کُر-راک» را برای اولین بار در تاریخ ایران روی صحنه ی کرمان خواهیم برد
گفتگو: محمد فتح نجات

اشاره:
مسعود نکویی را دیگر امروز همه مردم کرمان می شناسند؛ موسیقیدانی که با نهایت خلاقیت مشغول آهنگ سازی است و علاقه او به فرهنگ کرمانی زبانزد خاص و عام شده است. وی امروز به فکر یک کار جدید و نو افتاده است، برگزاری کنسرت «کر-راک» یعنی تلفیق دو نوع موسیقی که اصلا در خواب هم نا ممکن به نظر می رسد اما او در واقعیت در حال تلفیق دو نوع موسیقی است که یکی وابستگی الکتریکی دارد و دیگری ضد الکتریک است. فقط می توانیم برایش آرزوی موفقیت کنیم.

مسعود نکویی دیروز در گفتگو با «کرمان امروز» سخنان خود را اینگونه شروع کرد: «کُر-راک» تلفیق آواز گروهی چندصدایی  و موسیقی راک است که در سازبندی و تنظیم و شیوه اجرا از سبک های دیگر موسیقی آوازی و سازی متمایز است. این ترکیب در دنیا نمونه های کمی دارد و در ایران نخستین تجربه جدی محسوب می شود. قرار است برای اولین بار در ایران، گروه «مهروطن» و «ورطه» -دوگروه کرمانی- این ترکیب را به وجود آورده و به زودی آن را روی صحنه ببرند. امیدواریم که بتوانیم به هدفمان یعنی نگه داشتن هر دو نوع مخاطب در کنار یکدیگر برسیم و حرکتی نو و جدید در هنر کرمان اتفاق بیفتد.
وی در باره زمان برگزاری این کنسرت، نیمه ی اول بهمن را زمانی مناسب دانست و گفت: این کنسرت شامل قطعاتی آوازی از دوران های باروک، کلاسیک و رمانتیک و چند قطعه وکال بدون کلام و موسیقی محلی با سازبندی راک و قطعات بی کلام و تکنوازی های سبک راک است. یعنی به عبارتی باید بگویم که حدود ۲۴ نفر هنرمند روی صحنه خواهند بود که در مجموع حدود ۱۶ قطعه اجرا خواهند کرد. شش اثر به صورت مشترک «کُر-راک» اجرا خواهد شد، هشت اثر توسط گروه «ورطه» و دو اثر اختصاصی گروه «مهروطن» خواهد بود. این ترکیب و ترتیب قطعات حس تنوع طلبی مخاطب را ارضا خواهد کرد و به شعار ما نزدیک خواهد شد؛ همه موسیقی دوستان کرمانی را به این کنسرت خواهیم آورد و مخاطبان سبک های مختلف را در کنار یکدیگر قرار خواهیم داد. انشالله در بهمن ماه با اجرای این کنسرت کارنامه ی خوبی رقم خواهیم زد.

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow