مسعود نکویی رتبه اول آهنگسازی نغمه های جشنواره ملی کیش را کسب کرد

مسعود نکویی رتبه اول آهنگسازی نغمه های جشنواره ملی کیش را کسب کرد

جمعه شب ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ در مراسم اختتامیه مسعود نکویی بعنوان رتبه اول آهنگسازی نغمه های جشنواره ملی کیش معرفی شد. مسعود نکویی پس از دریافت تندیس و لوح جشنواره گفت: رسالت بنده و گروه مهروطن احیای اصالت و روایت هویت ایرانی به شیوه آکاپلای پلی فنیک و آثار کرال و آوازی است. تا بحال حدود ۴۰۰ قطعه در این حوزه تولید نمودیم و امیدواریم که بتوانیم در آینده آثار بدیعی بیافرینیم.

دواران این جشنواره آقایان اردشیر کامکار، داریوش پیرنیاکان، دکتر حقگو ، بهداد بابایی و تنی چند از کارشناسان حوزه موسیقی بودند که در خصوص آثار برگزیده مسعود نکویی چنین گفتند:

استاد داریوش پیرنیاکان: اثر لالایی مسعود نکویی بسیار قابل توجه و بدیع و با تنظیم قوی است و مرا به یاد لالاییهای سراسر ایران می اندازد چون احساسات مادرانه ایرانیها مشترک و جذاب است.

رتبه اول آهنگسازی نغمه های جشنواره ملی کیش

رتبه اول آهنگسازی نغمه های جشنواره ملی کیش

دکتر حقگو: تحریرها و تنظیم و حرکات خطوط مکمل این اثر بسیار بجا و دقیق و منطبق بر موسیقی نواحی ایران است و تا بحال چنین تنظیم آکاپلای محلی در ایران مشاهده نکردم و این اثر فوق العاده ساخته و تنظیم شده و بسیار تاثیر گذار است.

وقتی در هیات داوران به آثار مسعود نکویی رسیدیم و آنها را شنیدیم تصمیم گرفتیم چند بار دیگر هم بشنویم تا لذت بیشتری ببریم.

نوید دهقان: آهنگسازی و تنظیم اثر جنوبی خدای ناخدا فراتر از انتظار و بسیار شنیدنی است. در واقع باید به حس و حال آهنگساز در حین تصنیف و تنظیم آن بنگریم که در چه احساساتی چنین قطعه خاصی ساخته است.

در ظاهر این قطعه از حرکات پیچیده خبری نیست اما با همین نتهای به ظاهر ساده تنظیمی می شنویم که ما را مسحور خود می کند و به دنیایی دیگر می برد.معمولا در طول عمر یک آهنگساز کمتر چنین اتفاق مقدسی رخ می دهد تا بتواند چنین اثری تولید کند.

تندیس های مسعود نکویی در جشنواره ملی موسیقی کیش

تندیس های مسعود نکویی در جشنواره ملی موسیقی کیش

در مراسم اختتامیه منتخب لالایی های ایران بصورت پرفرمنس به اجرا درآمد که در بخش میانی آن اثر لالایی مسعود نکویی نیز چشم نوازی می نمود.
در سالهای اخیر آهنگهای مسعود نکویی در فستیوالهای معتبر داخلی و خارجی حائز رتبه های برتر شدند که اکثر این قطعات با گویش کرمانی و با تنظیم کرال آکاپلای پلی فنیک بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow