سمینار و کارگاه آموزشی آواز زیبا در گرگان برگزار شد

سمینار و کارگاه آموزشی آواز زیبا در گرگان برگزار شد

این دوره فشرده دو روزه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ خرداد به دعوت ابوذر اسماعیلی ثالت(رهبر گروه کر بزرگ گرگان) در انجمن موسیقی شهر گرگان و در تالار فخرالدین اسعد گرگانی با حضور اعضای گروه کر آداک و گروه کر بزرگ شهر گرگان برگزار و مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفت.
در این ورکشاپ، ضمن آموزش و تمرین عملی تکنیکهای آواز، قطعات کرال آکاپلا مورد آنالیز قرار گرفتند و ضمن شنیدن اجرای قطعات کرال گروه آداک، قطعات کارآوای کرمان با گروه تمرین و آنالیز شد. نکته جذاب این ورکشاپ آهنگسازی یک قطعه کرال محلی گرگانی توسط مسعود نکویی و اعضای گروه آداک بود که به ثمر نشست.

همچنین در آینده ای نزدیک شاهد اجرای مشترک این گروه با گروه آوازی مهروطن با قطعات محلی ایرانی خواهیم بود.
حضور مسعود نکویی در گرگان و همچنین شهر کرد کوی استان گلستان به دعوت استاد هوشنگ جاوید، چهره مشهور موسیقی نواحی ایران و با تمهید آموزش و پرورش استان گلستان برای آماده سازی گروه شاهد برای جشنواره کشوری تدارک دیده شده بود که در این حضور، مسعود نکویی آهنگ کاروانسرا با گویش کرد کویی را تنظیم و با گروه شاهد تمرین نمود تا با آثار نو و بدیع کُرال در جشنواره کشوری به رقابت بپردازند.

مسعود نکویی در گفتگویی کوتاه در این باره گفت: هدف از حضور من در شهرهای مختلف ایران برای برگزاری ورکشاپ های آوازی و کرال این است که همه علاقمندان در سراسر ایران بتوانند از این هنر اصیل و با زبان فرهنگ و هویت خود سخن بگویند و آواز بخوانند. با توجه به منابع ناقص در این حوزه یکی از بهترین شیوه های یادگیری، برگزاری کارگاههای عملی در ایران است که می تواند در این خصوص راهگشا باشد. در ورکشاپهای اخیر بنده در اصفهان و گرگان پیشرفت موسیقی کرال بسیار چشمگیر و قابل توجه دیدم و امیدوارم این رشد همچنان ادامه داشته باشد و گروههای کر به نحو شایسته حمایت شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow