خرید و دانلود آهنگ گو گوساله فنگلو از آلبوم موسیقی اتلک

آهنگ گو گوساله فنگلو

آلبوم موسیقی اتلک

سال انتشار : ۱۳۹۲

آهنگساز و تنظیم : مسعود نکویی

موضوع : موسیقی بازی های کودکانه کرمان

این آلبوم شامل ۱۰ ترک می باشد (اتلک، گوگساله فنگلو، جمو، دس دس، انگشتل، ننو، غلغلک، سرگریزکو، پخ پخو، زپل)
که در این بخش می توانید آهنگ گوگساله فنگلو از این آلبوم را خریداری و دانلود نمایید.

 

آلبوم موسیقی اتلک

 

بنقل از فارس :

«اتلک»؛ نخستین آلبوم موسیقی آکاپلای پولی‌فونیک ایران با صدای کودکان

«اتلک تی‌‌تتلک» در اصطلاح کرمانی به بازی اتل متل توتوله گفته می‌شود، «اتلک» نخستین آلبوم موسیقی آکاپلای پولی‌فونیک با صدای کودکان در ایران است که به بازی‌های کودکانه کرمان می‌پردازد و این بازی‌ها را به زبان آهنگ آموزش می‌دهد تا این بازی‌ها در نسل‌های آینده فراموش نشود.

همچنین «اتلک» نخستین مجموعه بازی‌های موزیکال است که نت‌نویسی آن به صورت حرفه‌ای بوده و چندصدایی و پلی‌فونیک تهیه شده و در آن بر اجرای موزیکال بازی‌ها و نمایش‌ها تاکید شده است تا بهتر برای فرد قابل لمس و درک باشد.

مسعود نکویی آهنگساز کرمانی آلبوم «اتلک» برای تولید این اثر ریسک بزرگی کرده است، زیرا از آکاپلا، ضد ضرب‌ها و ریتم‌های بسیار تند استفاده کرده و از موسیقی مُدال به شیوه‌های مختلف جهانی برای رنگ‌آمیزی کار و میزان‌های لنگ و نغمه‌های ایرانی هم بهره برده است.

برای خواندن آثار «اتلک» حداقل از ۱۵ کودک تست گرفته شد، اما آنها نتوانستند این اثر را بخوانند و در نهایت نکویی همراه با دخترش مهرانا و پسرخواهرش امیرحسین و همچنین صالح شیخ‌بهایی این آهنگ‌ها را خواندند.

نکویی کارهای «اتلک» را کودکانه انتخاب کرده است و در این آلبوم از نسخه‌های پرتکلف خبری نیست تا بچه‌ها بتوانند با سازهای کودکان بزنند و بچه‌های دو، سه ساله هم بتوانند، آنها را بخوانند.

۱۰ بازی کودکانه اتلک، گوگوساله فنگلو، دس‌دس، جمو، سرگزیزگو، انگشتر، زپل، ننو، قلقلک و پخ‌پخو در آلبوم «اتلک» گنجانده شده است که تمام این بازی‌ها در کتاب فرهنگ عامه کرمان وجود دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow