آلبوم موسیقی مفشو

خرید و دانلود آهنگ دووتوو از آلبوم موسیقی مفشو

خرید و دانلود آهنگ دووتوو از آلبوم موسیقی مفشو

خرید و دانلود آهنگ دووتوو

آلبوم موسیقی مفشو

سال انتشار : ۱۳۹۳

آهنگساز و تنظیم : مسعود نکویی

موضوع : موسیقی مردم کرمان و جنوب‌شرق ایران

 

مفشو

 


با ارائه ۱۰ قطعه موسیقی محلی
آلبوم «مفشو» در کرمان رونمایی شد

آلبوم موسیقی «مفشو» با ارائه ۱۰ قطعه موسیقی محلی در کرمان رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، شامگاه چهارشنبه آلبوم موسیقی «مفشو» اثر مسعود نکویی با ارائه ۱۰ قطعه در کرمان رونمایی شد.

آهنگساز آلبوم موسیقی «مفشو» اظهار داشت: این آلبوم در برگیرنده قطعه‌های «مفشو»، «دووتوو»، «بازار»، «پته»، «کاروونسرا»، «گیس‌‌گُل»، «خدای ناخدا»، «بابا لیلی»، «بادوه‌ت چادن سر مکن» و «لیلااُلیلا» است.

مسعود نکویی با بیان اینکه در قطعات آلبوم مفشو به بیان فرهنگ شفاهی و گویش مردم کرمان و جنوب‌شرق ایران پرداخته شده است، ادامه داد: آلبوم «مفشو» در استودیوی مرکز رسانه‌های دیداری و شنیداری دانشگاه تهران و با همراهی مهدی تجلی هنرمند کرمانی ضبط شده است.

به گزارش فارس، فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فاطمه سادات حسینی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان، حجت‌الاسلام حسینی معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان و جمعی از هنرمندان و مردم هنردوست کرمان در آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «مفشو» حضور داشتند.

مفشو در لهجه کرمانی نوعی کیسه است با بندی در گلو که با کشیدنش درش را محکم می‌کنند، کیسه‌های کوچکی حاوی انواع داروهای گیاهی مانند آلاله، بابونه و آویشن درون مفشو قرار داده می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow